Співробітники української контррозвідки спільно з Головним слідчим управлінням Служби безпеки України затримали працівника одного з підприємств Укроборонпрому, який передавав інформацію воєнній розвідці Російської Федерації.

Як повідомили у пресцентрі СБУ, мешканця Запоріжжя затримали, коли той їхав до Воронежа на зустріч із своїм куратором.

«Працівник одного з підприємств державного концерну «Укроборонпром», мешканець Запоріжжя, був завербований 2014 року на тимчасово анексованій території АР Крим кадровим співробітником Головного управління Генштабу ЗС РФ на основі матеріальної зацікавленості та підтримки ідей «русского мира», — з’ясували оперативники.

За інформацією СБУ, зловмисник за гроші збирав для представників російської спецслужби інформацію про різні аспекти функціонування підприємств українського оборонно-промислового комплексу та соціально-політичну ситуацію в запорізькому регіоні.

Зібрані розвіддані чоловік передавав через відпрацьовані йому офіцером Головного розвідувального управління Генерального Штабу Російської Федерації канали електронного зв’язку, а також під час особистих зустрічей на території Росії, Республіки Білорусь та анексованого Криму.

Під час затримання в агента виявили і вилучили прихований магнітний носій інформації (мікро-SD) із матеріалами розвідувального характеру.

Окрім цього, під час обшуків помешкання затриманого було виявлено та вилучено комп’ютерну техніку і носії інформації, які використовувались для оброблення, зберігання та передачі розвідданих, а також засоби зв’язку з іноземною стороною.

Наразі зловмиснику оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб. Триває досудове слідство. 

Нагадаємо, на початку червня контррозвідка Служби безпеки затримала в Маріуполі офіцера запасу Збройних сил України, підозрюваного у роботі на російську ФСБ. Агент здійснював спроби вербувати діючих співробітників СБУ, а також готував фізичну ліквідацію окремих офіцерів української спецслужби. Він також збирав і передавав актуальну розвідувальну інформацію про переміщення військової техніки й дислокацію задіяних у проведені ООС в Донецькій області окремих підрозділів ЗС України.

Раніше суд у Вашингтоні засудив росіянку Марію Бутину, яку обвинувачували в агентурній діяльності на користь Кремля, до 18 місяців позбавлення волі.

Поділитись: