Україна й Польща розглядають можливість укладення угоди щодо працевлаштування сезонних робітників, яка дозволить врегулювати актуальні питання перебування українських трудових мігрантів на території Польщі.

Як повідомляє пресслужба МЗС, про це в понеділок, 1 червня, говорили заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар і Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький.

Окрім того, сторони обговорили питання відновлення прикордонного сполучення між країнами й спрощення процедури оформлення робочих віз.

Також Боднар і Ціхоцький домовилися активізувати співробітництво України й Польщі в економічній та освітній сферах, яке призупинилося через пандемію коронавірусу.

Для цього найближчим часом планують провести засідання Українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, а також Спільної консультативної комісії Міністерства освіти і науки України та Міністерства національної освіти Польщі з питань освіти представників української національної меншини в Польщі та польської національної меншини в Україні.

Нагадаємо, Польща вирішила послабити карантинні обмеження для сезонних працівників, які приїжджають зі Східної Європи. Вони зможуть починати працювати з першого ж дня після приїзду, без проходження двотижневої самоізоляції.

Раніше віцепрем'єр-міністр Вадим Пристайко назвав умови, за яких Україна готова відпускати своїх громадян на сезонні роботи за кордон.

Як без правових підстав тримають «під замком» українських громадян, які хочуть поїхати на заробітки за кордон, розбиралася наша Ольга Токарюк, читайте в матеріалі:

Заробітчани під замком: чому влада не хоче випускати трудових мігрантів з України і до чого це може призвести.

Поділитись: