Українських моряків можуть судити дистанційно у кримінальній справі щодо нібито незаконного перетину кордону Росії.

Про це в інтерв’ю hromadske повідомив координатор групи адвокатів українських моряків Микола Полозов.

За словами адвоката, це один із варіантів розвитку подій. Він вважає, що те, за яким сценарієм судитимуть моряків, залежить від переговорного процесу.

Полозов зазначив, що Росія може й припинити кримінальну справу або викликати моряків на якісь дії, ті не з'являться та їх оголосять у розшук.

«Може бути прийнятий Державною думою акт амністії, може бути рішення про звільнення моряків від кримінальної відповідальності по частині 1 статті 42 КК РФ, тобто виконання наказу. Тоді відповідальною особою лишається той, хто віддавав наказ морякам», — сказав Полозов.

Адвокат додав, що повернення арештованих українських суден теж залежить від переговорів. Вони досі перебувають у Керчі, попри рішення Міжнародного трибуналу з морського права. 

7 вересня в рамках обміну полоненими між Україною та Росією 35 українців повернулися додому. Серед них 24 українські військовослужбовці: моряки та представники СБУ.

Однак у Росії та анексованому Криму залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

На непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: