Бойовики тричі порушили «тишу» на Донбасі, один військовий поранений — штаб

У зоні бойових дій на Донбасі за минулу добу, 11 листопада, бойовики тричі порушили перемир'я, обстрілявши позиції українських військових.

Про це повідомили в штабі Операції об'єднаних сил.

Загалом у штабі зафіксували три факти порушення «тиші». Поблизу Водяного бойовики застосували міномет калібру 82 міліметри. А біля Кам’янки — стрілецьку зброю та великокаліберний кулемет.

Неподалік Кам’янки у зоні бойових дій на Донбасі один український військовий дістав вогнепальне поранення внаслідок обстрілу бойовиків 11 листопада. Стан його здоров'я задовільний. Повідомлялось, що військового відразу направили до лікарні.

З початку 12 листопада бойовики не відкривали вогонь, кажуть у штабі.

Від початку «перемир'я» (27 липня) і до вечора 10 листопада включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 2 158 порушень режиму тиші, зокрема 760 вибухів, 45 невизначених боєприпасів, 26 спалахів дульного полум'я, 23 освітлювальні ракети та 1 304 чергу та постріли.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день «перемир'я», 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

А ось 29 жовтня бойовики п’ять разів порушили режим тиші, внаслідок чого двоє українських військовослужбовців отримали поранення. Опівночі 30 жовтня загинули двоє військових. Таким чином, від початку «всеосяжного перемир'я» внаслідок обстрілів бойовиків загинули троє українських військових.

Також у зоні ООС загинув десантник Володимир Штурм, але у штабі заперечили, що це бойова втрата. Наразі триває розслідування, у Тристоронній контактній групі підозрюють самогубство.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії розмежування багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.