Члена української делегації, народного депутата Верховної Ради Олександра Мережка обрали віцепрезидентом Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про це повідомляє членкиня української делегації депутатка Євгенія Кравчук.

«Олександр - доктор юридичних наук, відомий вчений та фахівець у галузі міжнародного права, нещодавно він став головою комітету Верховної ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Досвід викладання у США, Польщі, Індії, Азербайджані та Вірменії, знання специфіки цих країн також стане в нагоді при виконанні повноважень у рамках ПАРЄ», — йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що двадцять віцепрезидентів від держав-учасниць ПАРЄ обираються щороку на початку чергової сесії та залишаються на посаді до відкриття наступної сесії.

Раніше повідомлялось, що новим президентом ПАРЄ став представник Бельгії.

Крім того, на засіданні ПАРЄ були оскаржені повноваження російської делегації.

Верховна Рада України 17 січня проголосувала за призначення Мережка головою парламентського комітету з питань зовнішньої політики замість Богдана Яременка.

Нагадаємо, народні депутати України 16 січня 2020-го ухвалили за основу і в цілому законопроєкт №2718, який передбачає відновлення участі української делегації у роботі ПАРЄ.

У вересні 2019-го делегація України в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії через повернення Росії. Згідно з офіційною заявою, протягом осінньої сесії делегація України мала провести консультації з партнерами по ПАРЄ для пошуку «спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі».

Поділитись: