Національна енергетична компанія Укренерго подала позов до міжнародного арбітражу ООН проти Росії, у якому збирається відсудити у РФ відшкодування за втрачені активи компанії під час анексії Криму.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Позов ґрунтується на угоді про взаємний захист інвестицій між Україною та Росією від 1998 року. Зазначимо, що позови, які спираються на цю угоду, подавала низка інших українських компаній, за деякими з них вже ухвалили рішення на користь української сторони.

«Вимоги Укренерго виникли після захоплення Росією активів, майна та бізнесу компанії в результаті незаконної окупації та спроби анексії Криму у 2014 році», — повідомили в Укренерго.

Про суму, яку прагне відшкодувати Укренерго, наразі не повідомляють.

1 березня стало відомо, що Гаазький арбітраж став на сторону Нафтогазу у судовому спорі проти Росії за втрачені Нафтогазом активів через анексію Криму. Сума збитків, яку в Нафтогазі очікують компенсувати відповідно до рішення арбітражу, може скласти до 8 мільярдів доларів.

Зазначимо, що це вже не перша справа, яку виграла Україна та українські компанії у Росії в Гаазькому арбітражі проти Росії за втрачене внаслідок анексії Криму майно. Зокрема, позитивне рішення арбітраж виніс у справі Ігоря Коломойського та компаній, що йому належать та у справі за позовом ПриватБанку.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: