Український уряд та Укрзалізниця провели переговори з китайською компанією CRRC, яка спеціалізується на виробництві залізничних локомотивів. На переговорах Укрзалізниця зацікавилась у придбанні нових китайських електролокомотивів.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Укрзалізниці.

«Ми маємо серйозну потребу в оновленні тягового рухомого складу, а китайські партнери пропонують сучасні локомотиви, які можуть значно покращити ситуацію з локомотивним парком та вивести Укрзалізницю на вищий рівень конкурентоспроможності», — повідомив голова Укрзалізниці Євген Кравцов.

Китайська компанія запропонувала Укрзалізниці свої нові односекційні електро локомотиви. Вони набагато легші за традиційні локомотиви, які використовує Укрзалізниця, а витрати на їхнє обслуговування у 1,5 раза нижчі. Водночас в Укрзалізниці не поспішають купувати ці локомотиви.

«Ще раз підкреслю, що головним пунктом наших переговорів буде ціна закупівлі, сервісного обслуговування, можливість локалізації виробництва вузлів та запасних частин. Впевнений, спільно ми дійдемо консенсусу та оберемо найвигідніші умови співпраці», — заявив Кравцов.

Українська компанія оцінює свої потреби в локомотивах на електротязі у 200 одиниць. Переговори про їхню купівлю ведуть з китайськими та французькими компаніями.

23 лютого 2018-го Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

11 вересня 2018 року в Україну прибув перший локомотив американської компанії General Electric. Пізніше повідомлялось, що нові локомотиви планують використовувати на напрямках до Миколаєва, Маріуполя та Мелітополя.

4 лютого 2019 року в Україну прибули всі 30 придбаних у GE локомотивів.

Поділитись: