Політика

Укрзалізниця, Гройсман та «Всі. Свої» — хто в соцмережах підтримав Уляну Супрун

Політика/Укрзалізниця, Гройсман та «Всі. Свої» — хто в соцмережах підтримав Уляну Супрун
Зберегти
Вигляд
lead
Після відсторонення Уляни Супрун з посади очільниці Міністерства охорони здоров'я про свою підтримку її як реформаторки заявили як політики, працівники державних компаній, так і представники бізнесу. Чим пояснювали свою підтримку Супрун та хто саме про неї заявив — розповідає Громадське.

За кілька годин після рішення суду Києва про відсторонення Супрун пост підтримки на Facebook написав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, зазначивши, що «зупинку реформи медичної галузі допустити не можна».

«Ми розпочали зміни. Настав час їх захистити, щоб українці отримували якісні медичні послуги», — написав Гройсман.

Сама ж Супрун опублікувала на своїй сторінці пост про «вільних» та «невільних радикалів». Супрун зазначила, що вільні радикали — молекули, які втрачають один електрон або ж навпаки мають вільний електрон. Ці молекули пошкоджують оболонки клітин, ДНК.

«Вільні радикали слід нейтралізувати, інакше ланцюгові реакції відбирання електронів в сусідніх молекул триватимуть вічно, і вестимуть до хронічних хвороб чи навіть раку», — написала Супрун.

Прикладом «невільних радикалів» у її пості став депутат «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігор Мосійчук, який подав позов проти очільниці МОЗ, аби визнати її некомпетентною.

Офіційного листа підтримки опублікував «Центр охорони здоров'я» Укрзалізниці. Серед перерахованих заслуг Супрун залізничники вказали можливість обирати сімейного лікаря, запровадження системи «Доступні ліки», ефективні держзакупівлі ліків і «гідну» оплату праці медиків.

7 лютого магазин «Всі.Свої» розмістив на своїх вітринах жовті постери з написами «Мочити манту можна, а Уляну Супрун — ні».

У такий спосіб, зазначив магазин, вони намагаються підтримати позитивні зміни в суспільстві та якісні реформи.

Очільниця комітету Ради у закордонних справах Ганна Гопко назвала рішення суду «відвертою спробою зірвати медреформу».

«Це виклик кожному, для кого важливо, щоб зміни в охороні здоров’я і загалом в Україні були незворотними», — написала Гопко та закликала вийти під стіни суду на розгляд справи 15 лютого.

Театр на Подолі під хештегом #підтримуюУлянуСупрун опублікував фото свого фасаду з умовними літерами імені очільниці МОЗ.

Нагадаємо, 5 лютого окружний адміністративний суд Києва заборонив очільниці Міністерства охорони здоров'я Уляні Супрун виконувати обов'язки міністерки охорони здоров'я до кінцевого рішення суду за позовом депутата «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука про некомпетентність Супрун на посаді.

Уряд вже подав клопотання про оскарження рішення щодо відсторонення Супрун з посту в.о. міністерки охорони здоров'я. Окружний адміністративний суд розгляне його 11 лютого. Але поки Супрун не може розподіляти кошти, підписувати накази та подавати законопроекти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЧи є за що звільняти Уляну Супрун?

У МОЗ зазначили, що судова заборона на виконання обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляні Супрун блокує доставку ліків на суму понад 633 мільйони гривень у медичні заклади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Система зміниться за два — три роки, тоді й відпочинемо» — інтерв'ю з очільницею Мінохорони здоров'я.

Пов`язані новини