Укрзалізниця з 5 лютого скорочує курсування поїздів до Росії. У компанії причиною цього називають падіння попиту на рейси.

Відсьогодні поїзди Одеса-Москва-Одеса та Харків-Москва-Харків курсуватимуть через день, а не щоденно, як було раніше.

Як зазначили в компанії, у 2018 році Укрзалізниця перевезла на 20% менше пасажирів, ніж у 2017.

УЗ також додає, що залізничним транспортом українці почали частіше їздити до ЄС, ніж Росії. Відтак з серпня 2018 Укрзалізниця перевезла до ЄС на 10% пасажирів більше, ніж до Росії. Загалом з серпня 2018 до січня 2019 до ЄС та зворотно державна залізнична компанія перевезла 362,9 тисячі пасажирів, до Росії — 329, 4 тисячі пасажирів.

Укрзалізниця планує й надалі переорієнтовувати пасажиропотік на європейський напрямок, додали в компанії.

Раніше в компанії Громадському повідомляли, що причиною зменшення кількості пасажирів також може бути зменшення причіпних вагонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Москви — на ведмедях: до чого може призвести заборона транспортного сполучення з Росією

Додамо також, що 30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років під час запровадження воєнного стану. Після закінчення воєнного стану обмеження на в'їзд росіянам не скасовували.

За період дії воєнного стану в десяти областях прикордонники не пропустили на територію України близько 1650 громадян Росії.

Минулого, 2018 року, Укрзалізниця скасувала прямі поїзди та причіпні вагони до Росії з Івано-Франківська, Чернівців, Кременчука та Чернігова. Звільнені від перевезень поїзди використовують для перевезень всередині України.

Авіасполучення між Україною і Росією було припинено 25 жовтня 2015 року. Умовою відновлення авіаційного сполучення між Україною та РФ Мінінфраструктури назвало припинення російськими компаніями польотів у Крим та сплати всіх штрафних санкцій за незаконні польоти.

Улітку 2017-го російське видання «Коммерсант» повідомило, що Україна скасовує потяги в РФ. Однак, в Укрзалізниці тоді спростували цю інформацію. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile