Заборона на в'їзд в Україну чоловікам з Росії не була скасована, українські прикордонники продовжують перевіряти іноземців у посиленому режимі. Про це у коментарі Громадському повідомив прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян, коментуючи інформацію ЗМІ про нібито скасування заборони в'їзду російським чоловікам.

«Ми продовжуємо здійснювати контроль за в'їздом іноземців на територію України. І в першу чергу, у полі нашого зору громадяни РФ», — повідомив Слободян.

Раніше видання «Гордон» з посиланням на Олега Слободяна повідомило, що нібито ДПСУ скасувала заборону на в'їзд росіянам.

«Я не говорив такої фрази, я сказав те, що кажу вам», — пояснив Слободян Громадському.

Він пояснив, що прикордонники також перевіряють жінок — громадянок РФ, оскільки вони «можуть брати участь в дестабілізаційних заходах не території України».

На питання, як довго ще діятиме заборона на в'їзд до України російським чоловікам, Слободян відповів:

«Воєнний стан знято, загроза вторгнення РФ дещо знижена. Але загроза на державному кордоні нікуди не зникла. Тому поки зберігається активність російських військ біля кордону, інші загрози, то такий порядок буде діятиме».

Нагадаємо, 30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Обмеження запровадили після введення воєнного стану, який запроваджували у 10 областях терміном на 30 днів після захоплення Росією українських суден з моряками у Керченській протоці.

На засіданні Ради нацбезпеки та оборони 26 грудня президент Петро Порошенко оголосив про припинення воєнного стану. Водночас обмеження в’їзду для чоловіків із Росії віком 16-60 років залишились в силі.

Поділитись: