Унаслідок сутичок з ізраїльськими військовими на кордоні Сектору Гази 12 жовтня загинули семеро палестинців, ще близько 140 людей, які брали участь в акціях протесту, отримали поранення.

Військові Ізраїлю повідомили, що відкрили вогонь на ураження по групі палестинців, які намагалися прорвати прикордонну загорожу й атакували блок-пост. За їхніми даними, палестинці мали при собі бомбу. Натомість палестинська сторона повідомляє, що ізраїльтяни застрелили чотирьох палестинців під час сутичок поруч із табором біженців Аль-Бурейдж у східній частині Гази, ще троє загинули на півдні регіону.

Також відомо, що під час сутичок з військовими постраждали близько 140 людей, які брали участь в акціях протесту. Серед постраждалих дві медсестри та шестеро журналістів. У більшості палестинців вогнепальні поранення. Кілька десятків людей госпіталізували у тяжкому стані.

Унаслідок заворушень у регіоні Ізраїль перекрив постачання палива в Газу.

За підрахунками ізраїльських військових, 12 жовтня у заворушеннях та сутичках у кількох районах уздовж кордону Сектора Гази взяли участь близько 15 тисяч палестинців.

5 жовтня на кордоні Сектору Гази унаслідок сутичок щонайменше троє палестинців загинули та 376 постраждали.

Наприкінці липня внаслідок заворушень у Секторі Гази загинули двоє людей, а більше 200 постраждали.

Раніше Ізраїль завдав найпотужніших ударів по Сектору Гази з 2014 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ООН закликали розслідувати сутички у Секторі Гази

Верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні закликала Ізраїль та Палестину до мирних переговорів через сутички в Секторі Гази та наполягала на проведенні розслідування зіткнень у Секторі Гази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зараз або ніколи: чи зможуть палестинці прорвати 12-річну блокаду — спецрепортаж із Сектору Гази

Як відомо, 30 березня палестинці вже кілька місяців проводять акції протесту у Секторі Гази так званий «Великий марш повернення» поблизу кордону з Ізраїлем.

Десятки тисяч палестинців, які вимагають права повернення для біженців в Ізраїль, зібралися у п'яти місцях уздовж обгородженого 65-ти кілометрового кордону, де розгорнули наметові містечка для запланованого протесту.

Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю.

На території Сектору Гази проживає майже 2 мільйони людей, і понад дві третини з них — біженці з Ізраїлю та їхні нащадки.

30 березня 1976 року Ізраїль окупував тисячі акрів земель, що належали палестинцям. Палестинський народ організував загальний страйк з метою протесту проти дій Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile