Політика

УПЦ МП втратить Києво-Печерську лавру, якщо не змінить назву — Філарет

ТСН
Політика/УПЦ МП втратить Києво-Печерську лавру, якщо не змінить назву — Філарет
Зберегти
Вигляд
Українська православна церква Московського патріархату втратить Києво-Печерську лавру, якщо згідно з законом не перереєструє свою назву зі вказівкою на приналежність до РПЦ. Тоді Лавра може перейти до Православної церкви України.

Про це в інтерв’ю ТСН заявив колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

«Якщо вони повинні перереєструватися у Російську православну церкву, а вони не захочуть, тоді вони не матимуть права юридичної особи. А не матимуть права юридичної особи – позбавляться багато чого. Зокрема і її (Києво-Печерської лаври – ред.). Бог створить умови, і їм доведеться», — сказав Філарет.

Також, на думку патріарха, громаду УПЦ МП «обставини змусять» перейти до Української православної церкви.

Нагадаємо, що Рада зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

17 січня депутати ухвалили закон, який передбачає механізми переходу релігійних громад до інших парафій. В УПЦ Московського патріархату цей закон назвали «рейдерським».

Представниця президента повідомила, що станом на 15 січня до Православної церкви України вже перейшли близько 70 парафій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату виступила проти створення ПЦУ та продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

Пов`язані новини