Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову допитали в Генпрокуратурі як свідка у так званій «справі Майдану», а саме щодо записів розмов суддів Окружного адмінсуду Києва.

Про це повідомив адвокат Денісової Андрій Тарасов.

Він заявив, що слідство заборонило Денісовій та її адвокатам розголошувати будь-яку інформацію про допит.

«Слідчі попередили нас про неможливість розповсюдження інформації, яку ми дізнались сьогодні, навіть тої, яку ми знали до моменту сьогоднішнього допиту», — сказав захисник.

Тарасов уточнив, що справа зареєстрована в 2014 щодо подій на Майдані, саме в її межах проходили обшуки в Окружному адмінсуді Києва та були опубліковані записи розмов суддів цього суду, зокрема і про Денісову. 

Як повідомило Громадському джерело в ГПУ, омбудсмена допитували саме щодо записів розмов суддів Окружного адмінсуду, в яких зокрема згадується Денісова.

Згідно з аудіозаписами, Денісова домовилася із головою ОАСК Павлом Вовком щодо своєї справи про невідповідність у декларації про майно.

Правозахисники та активісти вимагали розслідувати дії Денісової.

Нагадаємо, 26 липня 2019-го Національне антикорупційне бюро України разом із Управлінням спеціальних розслідувань ГПУ провели обшуки у будівлі Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Ще під час обшуків у ОАСК представники НАБУ та ГПУ оприлюднили аудіозаписи розмов суддів, зокрема, Павла ВовкаЄвгена АбловаІгоря Погрібніченка. У записах згадувалися й імена Уповноваженої з прав людини Людмили Денісової та голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка. Обшуки у суді проходили щодо справ Майдану та рішень, які виносили судді ОАСК.

Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.

У НАБУ та ГПУ наголосити, що це загроза національній безпеці.

Згодом ГПУ допитала голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та вручила йому підозру у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Також підозри вручили усім суддям Окружного адмінсуду Києва, яких викликали на допити до ГПУ.

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Поділитись: