УКРАЇНА

Уряд виділив по 100 тисяч гривень звільненим з полону бойовиків на Донбасі

2 лютого, 2018 11:44
УКРАЇНА/Уряд виділив по 100 тисяч гривень звільненим з полону бойовиків на Донбасі
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України виділив для звільнених українських заручників одноразову допомогу по 100 тисяч гривень кожному відповідно до списку СБУ.

Кабінет міністрів України ухвалив виділити для звільнених українських заручників одноразову допомогу по 100 тисяч гривень кожному. 

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 31 січня. 

Міністерство соціальної політики розробило проект постанови щодо надання допомоги звільненим заручникам, зазначив профільний міністр Андрій Рева. 

Ідеться про надання одноразової грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень кожній особі згідно списку Служби безпеки України. Також передбачена медична, психологічна реабілітація, допомога із тимчасовим житлом для внутрішньо переміщених осіб.

Зазначимо, що серед 42 звільнених цивільних 28 до полону жили на окупованій території. Щонайменше у 12 з них відсутні будь-які документи. 14 людей забажали поїхати в інші регіони України, 8 — потребують додаткового медичного лікування, а решта наразі не визначилася з остаточним місцем проживання. 

Назад до Донецької області хочуть повернутися 15 з 24-х звільнених, які до полону мешкали там. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Досі вивчаємо потреби»: хто і як допомагає звільненим з полону українцям

27 грудня 2017-го на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

24 січня з полону бойовиків звільнили бійця 92-ої бригади Романа Савкова. Його обміняли на раніше помилувану президентом Надію Козлову

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Про це треба забути, бо може поїхати дах» — звільнений з полону бойовиків Олександр Олійник

Пов`язані новини