Міністерство фінансів України під час традиційного аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики залучило до бюджету 2,66 мільярда гривень.

Про це йдеться у результатах аукціону.

Зазначається, що більшість суми Мінфін залучив від продажу облігацій терміном на 3 роки. Так, уряд отримав 2 мільярди гривень під 16,06% річних.

Також Мінфін випустив облігації на 70 та 336 днів. Відсоткові ставки за більш довгостроковими облігаціями впали до 14,3% річних.

Зазначимо, що обсяги залучення коштів через продаж облігацій під час першого у серпні аукціону суттєво скоротилися. Так, під час попереднього аукціону, що відбувся 30 липня, держава залучила до бюджету 17,2 мільярда гривень.

«Рекордна зацікавленість в українських гривневих ОВДП з боку іноземних інвесторів в цьому році дозволяє виконувати план запозичень до державного бюджету швидше, ніж планувалось.Це дозволило Мінфіну ввести обмеження на обсяг всіх випусків ОВДП на сьогоднішніх аукціонах, тим самим концентруючи попит на інструменти з довгим строком погашення», — прокоментували продаж облігацій у Мінфіні.

Зазначимо, що 17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.

Раніше повідомлялося, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Поділитись: