Уряд підпише контракт з новим керівництвом Нафтогазу, якщо у ньому буде зменшено зарплати

Кабінет міністрів України готовий підписати новий контракт з керівництвом Нафтогазу, яке оберуть у компанії після проведення конкурсу, якщо у ньому передбачать менший розмір зарплат та чіткі завдання, які має досягти менеджмент компанії.

«Новий контракт ми можемо укласти на нових умовах. По-перше, має бути передбачена не захмарна зарплата, а реальна ринкова зарплата аналогічних компаній Європи. По-друге, там мають бути визначені дуже конкретні завдання для менеджменту компанії», — повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідин Вінниччини 7 березня.

За його словами, рівень зарплат керівництва Нафтогазу має бути щонайменше втричі меншим. Крім цього, в уряді очікують, що у комісії, яка обиратиме нового очільника Нафтогазу, будуть представники Світового банку та Міжнародного валютного фонду.

6 березня під час засідання уряду прем’єр-міністр України заявив, що уряд оголосить новий конкурс на голову правління Нафтогазу. Сам голова Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що це рішення уряду не має законної сили, оскільки новий конкурс призначити може лише Наглядова рада компанії.

Гройсман заявляв, що уряд перегляне питання оплати праці керівництва Нафтогазу.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії. «Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата. Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям.