Кабінет міністрів України схвалив етапи підготовки та проведення приватизації 800 державних підприємств.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, звітуючи про перші 50 днів на своїй посаді.

«Затвердили етапи підготовки і проведення приватизації перших 800 державних підприємств. У держави повинні залишитися об’єкти, що забезпечують її безпеку, які є природними монополіями, мають життєво важливе значення для суспільства та підприємства, чиї послуги/товари не можуть виконуватися ринком», — повідомив Милованов.

Він зазначив, що приватизація потрібна перш за все для того, аби на державних підприємствах «перестали красти» і там з’явився «справжній господар». На думку Милованова, успішне проведення приватизації призведе до того, що зарплати працівників приватизованих підприємств зростуть, а самі ці компанії почнуть розвиватися.

«Критично важливо провести приватизацію правильно, а не так як завжди», — додав Милованов.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів.

Напередодні уряд запустив процес приватизації 4 великих державних компаній. У цьому переліку перебувала більшість збиткових держпідприємств.

Зазначимо, що програмою дій уряду передбачено продаж понад 1000 державних компаній.

Поділитись: