Більшість збиткових державних підприємств були у переліку заборонених до приватизації — Мінекономіки
З понад 3600 державних підприємств близько 1300 — збиткові. При цьому понад тисячу з них не можна було приватизувати через те, що вони були у переліку заборонених до приватизації компаній.
Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
«В Україні зараз 3643 об'єкти, у яких держава має більшу частку власності. З них 2300 більш-менш живі, решту треба визнати банкрутами. При чому більше тисячі з них — були у списку заборонених до приватизації», — повідомив Милованов.
За його словами, держава має оголосити про проведення масштабної приватизації, а у своїй власності залишити лише ті компанії, які є природними монополіями, забезпечують безпеку держави, мають життєво важливе значення для суспільства.
Метою приватизації, за словами Милованова, має стати боротьба з корупцією у державному секторі, залучення коштів для фінансування дефіциту бюджету та інвестицій в економіку.
2 жовтня Верховна Рада України скасувала перелік державних компаній, які не підлягають приватизації та зобов’язали уряд розробити новий.
Зазначимо, зо програмою дій уряду передбачено продаж понад 1000 державних компаній.
25 вересня уряд розблокував приватизацію чотирьох великих держкомпаній, призначивши інвестиційних радників приватизації.
Зазначимо, що інвестиційні радники — це компанії, які мають готувати підприємства до великої приватизації. Така процедура передбачена чинним законодавством.
19 вересня Дмитра Сенниченка призначили на посаду голови Фонду держмайна. До цього Фонд державного майна очолював Віталій Трубаров.
Зазначимо, що станом на початок серпня 2019 року річний план надходжень від приватизації в Україні було виконано на 2,1%. Надходження до бюджету, які мала забезпечити приватизація, замінили за допомогою державних запозичень. Зокрема, завдяки цьому держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.
- Поділитися: