Уряд погодив залучення 250 млн євро кредиту у міжнародної компанії
Кабінет міністрів України доручив Міністерству фінансів залучити два кредити у компанії Cargill Financial Services International на 100 мільйонів євро (на 2 роки) та на 150 мільйонів євро (на 5 років).
Відповідне доручення опублікували в урядовій газеті «Урядовий кур'єр», передає «Інтерфакс-Україна».
Зазначається, що за дворічним кредитом відсоткова ставка складе 5,15%, а за 5-річним — 6,25% річних.
Зазначається, що залучення відбуватиметься в межах виконання плану із зовнішніх запозичень на 2019 рік, прописаного у державному бюджеті.
Позичальником у двох випадках буде компанія Cargill Financial Services International — фінансовий відділ американської продовольчої компанії, штаб-квартира якої знаходиться у Міннесоті.
Напередодні Україна випустила нові шестирічні євробонди у євро 13 червня. Загальна сума, яку вдалося залучити від випуску цінних паперів склала 1 мільярд євро. Позичковий відсоток за цінними паперами тоді склав 6,75% річних.
Зазначимо, що станом на початок липня державний борг України вперше у 2019 році перевищив 80 мільярдів доларів. За червень він зріс на 2 мільярди доларів.
17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.
Раніше повідомлялось, що від початку року обсяги іноземних інвестицій у державний борг України зросли у 8 разів — до 51 мільярда гривень.
Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.
Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.
Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.
- Поділитися: