Кабінет міністрів України ухвалив рішення розширити перелік товарів, які підпадають під дію спеціальних мит, запроваджених на російський скраплений газ, що імпортується в Україну трубопроводами.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на відповідну урядову постанову, опубліковану в «Урядовому кур'єрі».

Так, дію спеціальних мит поширили з однієї категорії товарів до 8 категорій (відповідно до переліку товарних кодів).

При цьому, відповідно до урядової постанови, нові мита будуть застосовувати й на той скраплений газ, країну походження якого не вдасться встановити.

19 липня стало відомо, що Україна запровадила спеціальні мита на постачання російського дизельного пального та скрапленого газу через трубопроводи. Рішення ухвалили у відповідь на російські торговельні санкції проти України.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: