Міністерство фінансів України вперше з 24 березня оголосило про проведення аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики.

Відповідне оголошення з'явилося на сайті Мінфіну.

Продати спробують валютні та гривневі облігації. Зокрема, доларові облігації з датою погашення на початку січня 2021 року, з датою погашення у жовтні 2020 року, а також гривневі облігації з датою погашення у серпні 2020 року.

Проводитимуться аукціони із державних запозичень через систему Bloomberg. Умови, на яких держава позичить гроші, а також суму запозичення буде оголошено за результатами торгів.

Мінфін проводить аукціони з продажу ОВДП щовівторка, однак останні 4 аукціони уряд пропустив. Скасування аукціонів пов'язане з нестабільною ситуацією на фінансових ринках та відтоком інвестицій з активів країн, що розвиваються, зокрема з України.

Востаннє аукціон з продажу державних облігацій відбувся 24 березня. Тоді до бюджету залучили 801,6 мільйона доларів та 75,7 мільйона євро. Гроші залучили на відносно короткий проміжок часу: доларові облігації на 85 днів, а єврові — на 414 днів.

Поділитись: