Кабінет міністрів України уповноважив Міністерство економічного розвитку та торгівлі України проводити консультації з Євросоюзом відносно мораторію на експорт лісу-кругляка.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 20 лютого без обговорення.

Рішення ухвалили після того, як у січні 2019 року ЄС офіційно звернувся до України щодо проведення консультацій з даного питання в межах угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Водночас скасування мораторію на експорт лісу було однією з умов надання Україні траншу четвертої програми макрофінансової допомоги, однак Україна її не виконала, хоча даний транш отримала.

6 лютого уряд затвердив всіх українських представників в арбітражному суді, який має розглядати питання про скасування мораторію на експорт лісу.

Раніше віце-прем’єрка України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомляла, що мораторій на експорт лісу «не дає жодного результату».

«За даними Держстату, ми не експортуємо ліс-кругляк. Водночас, згідно з даними європейських структур, вони імпортують від нас певну кількість необробленої деревини», — повідомляла віце-прем’єрка.

Зазначимо, що Україна запровадила заборону (мораторій) на експорт необробленої деревини до ЄС у 2015 році з метою боротьби з незаконною вирубкою карпатських лісів. Водночас, з того часу Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Поділитись: