Кабінет міністрів України змінив порядок затвердження державного оборонного замовлення. Тепер основні показники замовлення будуть відправлятися на затвердження Раді національної безпеки та оборони, а також Міністерству економічного розвитку та торгівлі.

Відповідне рішення уряд ухвалив 24 липня, передає прес-служба Мінекономіки.

Так, на першому етапі показники державного оборонного замовлення (тобто замовлення військової техніки, обладнання, зброї тощо) будуть відправляти на погодження РНБО, однак згодом до процесу затвердження долучать уряд та Верховну Раду.

«На наступному етапі, після схвалення РНБО основні показники оборонного замовлення надходять до уряду, що приймає рішення про їх затвердження, погодивши їх з профільним Комітетом Верховної Ради України. Після цього уряд доводить основні показники оборонного замовлення до державних замовників, Мінфіну, Казначейства та інших зацікавлених центральних органів влади», — йдеться у повідомленні Мінекономіки.

Змінити обсяги державного оборонного замовлення можна буде лише за погодженням уряду та профільного комітету Верховної Ради.

11 липня Айварас Абромавічус став головою наглядової ради Укроборонпрому. Його ввели до наглядової ради Укроборонпрому указом президента 12 червня 2019 року.

Нагадаємо, що уряд виділив на проведення аудиту Укроборонпрому 32,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 15 травня Володимир Гройсман ініціював проведення аудиту Укроборонпрому, однак деякі міністри тоді зазначили, що наразі такий аудит суперечитиме законодавству, тому запропонували для початку внести зміни у закони.

Раніше повідомлялось, що вартість аудиту Укроборонпрому можу скласти 5 мільйонів доларів.

Нагадаємо:

  • 16 березня п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.
  • Згодом Порошенко заявляв, що під час аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.

З чого все почалося:

  • Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п’ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.

Поділитись: