У Міністерстві соціальної політики України пояснили, для чого запроваджують паралельно два механізми монетизації субсидій (видачі субсидій у грошовій формі населенню). Зокрема, там не можуть спрогнозувати реакцію населення на отримання субсидії за кожним варіантом, тому тестуватимуть одразу два, щоб визначити найбільш оптимальний.

Про це повідомив голова директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«На сьогодні жоден експерт, жодна поважна організація не може сказати абсолютно чітко яким чином будуть себе поводити наші громадяни. Тобто, їхню реакцію на отримання коштів у грошовому або у готівковому вигляді», — зазначив Музиченко.

За його словами, механізм монетизації, який передбачався з 1 січня 2019 року, передбачав більш цільове використання коштів, адже субсидії надходили на спеціальні рахунки в Ощадбанку, звідки їх автоматично перераховували на оплату комуналки.

«Механізм, який буде працювати паралельно, тобто готівковий, він передбачає вже самостійне розпорядження цими коштами громадянами, але він у даному випадку, напевне, більше стимулюватиме громадян до раціонального та ефективного використання енергоресурсів за рахунок того, що громадяни будуть розуміти вартість спожитих послуг», — додав Музиченко.

Нагадаємо, що 17 січня стало відомо, що в уряді готуються до запровадження ще одного способу виплати субсидій, який діятиме паралельно з анонсованою раніше монетизацією. Так, там пропонують виплачувати субсидії готівкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд почне давати гроші замість субсидій у березні. Підганяє сам президент

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам.

Раніше чинну модель монетизації субсидій розкритикували у Нафтогазі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гроші замість субсидій: як це працюватиме

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня2019

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидійдо жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Поділитись: