Уряд затвердив законопроєкт, який передбачає звільнення Артема Ситника з посади очільника НАБУ — Малюська
Кабінет міністрів затвердив новий законопроєкт про зміну статусу Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та процедуру обрання його очільника. Окрема норма проєкту закону також передбачає звільнення Артема Ситника з посади директора бюро.
Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.
За його словами, уряд затвердив новий законопроєкт, який надасть НАБУ статус органу виконавчої влади, а також змінить процедуру обрання директора бюро. Зокрема, окремою нормою законопроєкту вказано, що протягом добору нового директора НАБУ його повноваження виконуватиме перший заступник директора.
Таким чином, законопроєкт передбачає звільнення чинного директора відомства Артема Ситника з посади.
«Окреме уточнення: особисто я прекрасно ставлюся до Артема Ситника. Він продемонстрував стійкість та фаховість, якій багато хто може лише позаздрити. Але, як відомо, політика ㅡ мистецтво можливого. Якщо привести до ладу статус НАБУ як інституції можна лише шляхом скорочення строку роботи Артема — таку опцію теж не варто відкидати», ㅡ заявив Малюська.
Керівник ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін заявив, що відповідну правку про звільнення Ситника додали до законопроєкту за усної пропозиції одного з міністрів.
А сама оновлена процедура обрання директора НАБУ, за словами Шабуніна, гарантує обрання підконтрольного президенту директора бюро. Так, серед членів конкурсної комісії для обрання очільника НАБУ трьох людей делегуватиме РНБО та ще шістьох (із них троє — міжнародні експерти) ㅡ Кабінет міністрів.
«За нашою інформацією, звільнення Ситника — особисте рішення Володимира Зеленського. Таким чином останній відреагував на початок розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19», ㅡ заявляє Віталій Шабунін.
Звільнення Ситника
16 вересня Конституційний Суд визнав незаконним указ президента України про призначення Артема Ситника на посаду директора НАБУ та низку положень закону про бюро. Вони пов'язані з повноваженнями президента стосовно бюро.
Так, раніше за цим законом глава держави міг призначати та звільняти очільника НАБУ, однак КСУ вирішив, що це є перевищенням повноважень президента, бо їх вичерпний перелік є в Основному законі — і там ані слова про НАБУ.
Після свого рішення КСУ зобов’язав Раду зробити законодавство відповідним із цим рішенням. 26 листопада уряд схвалив законопроєкт, який зберігає за Артемом Ситником посаду директора НАБУ, а також дає парламенту можливість звільняти очільника бюро. Наступного дня цей проєкт закону зареєстрували у Раді.
Однак міністр юстиції Денис Малюська заявляв, що й після набуття чинності рішення КСУ Ситник залишається законним директором НАБУ, і відомство продовжить повноцінно працювати та виконувати свої функції. Малюська зазначав, що процедура призначення нового очільника НАБУ може знадобитися лише у 2022 році, коли спливає термін повноважень Ситника.
- Поділитися: