Економіка / Бізнес

Уряд зробив Укрзалізницю приватним акціонерним товариством

Укрзалізниця
Економіка/Бізнес/Уряд зробив Укрзалізницю приватним акціонерним товариством
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України ухвалив рішення про зміну правового статусу Укрзалізниці з публічного акціонерного товариства на приватне.

Крім цього, там змінили назву компанії на «Акціонерне товариство Українська залізниця».

Даний крок викликаний, в першу чергу, тим, що компанія не відповідає вимогам, яким має відповідати публічне акціонерне товариство. Зокрема, 100% акцій компанії належать державі, а їхнє відчуження заборонено. Акції ж публічної компанії торгуються на фондовій біржі та можуть купуватися інвесторами.

«Зі зміною правового статусу Укрзалізниці з публічного на приватне акціонерне товариство 100% акцій, як і раніше, належать державі і заборонені для відчуження. Ми мали ситуацію, коли формально акціонерне товариство мало ознаки приватного, а значилося в державному реєстрі як публічне. Тепер цю невідповідність усунуто», — повідомив очільник Укрзалізниці Євген Кравцов.

Зазначимо, що окрім іншого, публічні акціонерні товариства повинні мати більш прозору фінансову звітність, складену відповідно до міжнародних стандартів. Для приватних акціонерних товариств вимоги щодо звітності є менш суворими.

Наприкінці вересня 2018 року Укрзалізниця змінила свій логотип та провела ребрендинг, на що не було витрачено державних коштів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди поїдуть локомотиви General Electric і чи подорожчає проїзд — інтерв’ю з керівником Укрзалізниці

23 лютого 2018-го Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

Пізніше повідомлялось, що нові локомотиви планують використовувати на напрямках до Миколаєва, Маріуполя та Мелітополя.

Також Укрзалізниця повідомила, що домовляється про співпрацю з французькою Alstom та китайською CRRC.

Пов`язані новини