Уряд запровадив електронний документообіг під час проходження ВЛК. Що це дасть?

Ілюстративне фото
Ілюстративне фотоООТЦК та СП

Уряд ухвалив рішення щодо запровадження електронного документообігу під час та після проходження військово—лікарської комісії.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Так, Кабмін затвердив порядок здійснення обміну медичними та іншими документами військовослужбовців між військовими частинами, медзакладами, військкоматами.

Як було донині?

Маляр розповіла, що дотепер усі документи, пов’язані з проходженням ВЛК, а також оформленням відпусток для продовження лікування чи звільнення військовослужбовця, передавалися в паперовому вигляді.

Це, за словами посадовиці, суттєво ускладнювало зазначені процеси та створювало додаткові навантаження й незручності для військових.

Що передбачає постанова уряду?

Кабмін затвердив порядок електронного документообігу. Це дозволить звільнити військових від ролі «кур'єрів», додала Маляр. Натомість з’явиться можливість швидко отримати документи, необхідні для проходження огляду й реалізації рішень ВЛК.

Відтепер інституції зможуть надсилати й отримувати в електронній формі такі документи:

  • іменні списки військових, які перебувають на лікуванні в медзакладах;
  • постанови військово-лікарської комісії у вигляді свідоцтва про хворобу або довідки ВЛК;
  • довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
  • виписки з медкарти амбулаторного та стаціонарного хворого;
  • рапорти військовослужбовців про надання їм відпустки для лікування або звільнення з військової служби за станом здоров’я;
  • витяги з наказів військової частини.

Що передувало?

У лютому заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про роботу низки міністерств над тим, щоб спростити для військовослужбовців процес проходження військово-лікарської комісії. Зокрема, йдеться про автоматизацію та диджиталізацію процесів.

Перед тим уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про ймовірне порушення права військовослужбовців на належне медичне обслуговування.

Представники офісу омбудсмена перевірили клініку амбулаторно-поліклінічної допомоги Медичних сил ЗСУ, після чого констатували, що відсутність електронного документообігу та електронного запису до лікаря призводить до паперової тяганини й черг.

Військовослужбовці з різним ступенем травм були змушені годинами чекати в черзі до лікаря. Окрім того, черги до окремих фахівців становили понад 500 людей.

Наприкінці квітня Міністерство оборони запевнило, що працює над покращенням ситуації. Зокрема, відомство розробило електронну чергу. А 2 травня Верховна Рада схвалила закони, які спрощують обіг документів і лікування для військових, а також збільшують кількість місць роботи військово-лікарських комісій.