Митні органи Узбекистану поступово почали оформлення українських товарів, які заблокували на кордоні, зокрема українського цукру.

«Станом на сьогодні, ми маємо підтвердження від цукрових компаній та заводів, що процес розмитнення розпочався і маємо надію на подальше «потепління» торговельних відносин, адже навіть з урахуванням всіх труднощів, 47% від всього об’єму експорту цукру за листопад були здійснені саме до Узбекистану», — повідомив заступник голови правління асоціації виробників цукру «Укрцукор» Руслана Бутило.

Зазначимо, що вантажі з українським цукром, який доставляли до Узбекистану, почали блокувати на кордоні від середини листопада. Такі дії влада Узбекистану вчинила у відповідь на початок розслідування українським урядом щодо імпорту автомобілів з Узбекистану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Імпорт до Узбекистану: чому почалася та як закінчилася тиха торгова війна?

5 грудня повідомлялось, що Україна та Узбекистан домовились провести консультації та вирішити торговельні суперечки.

Нагадаємо, 3 жовтня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розпочала антисубсидійне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів з Узбекистану.

Раніше повідомлялось, що у відповідь на розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів в Україну, Узбекистан припинив купувати український цукор та пригрозив обмежити імпорт української кондитерської продукції.

3 грудня Мінекономіки припинило розслідування проти автомобілів з Узбекистану.

Поділитись: