Новопризначена міністерка з питань ветеранів Ірина Фріз та її команда звернулися до міжнародних партнерів щодо створення єдиного електронного реєстру ветеранів.

«Уже зараз ми звернулись до міжнародних партнерів з пропозицією розглянути нашу презентацію щодо створення єдиного державного реєстру та платформи «Е-Ветеран» як самостійних проектів, також почали проводити зустрічі з громадськими організаціями ветеранів для налагодження комунікації», — написала Фріз.

Вона також додала, що команда почала консультації з державними банками щодо підтримки бізнесів ветеранів та звернулася до першого віце-премєра Степана Кубіва, аби проаналізувати державні пррограми на предмет врахування інтересів ветеранів.

Серед напрямків роботи міністерства Фріз бачить:

  • створення стратегії із забезпечення прав ветеранів;
  • вшанування пам'яті та співпрац з громадськістю;
  • аналітична робота щодо реальної кількості ветеранів та створення відповідного електронного сервісу;
  • соціальна підтримка ветеранів;
  • медичне забезпечення: психологічна підтримка, реабілітація як ветеранів, так і членів сімей.

Раніше Фріз заявляла, що Міністерство з питань ветеранів запрацює в Україні з червня 2019 року.

22 листопада Верховна Рада призначила народну депутатку від партії БПП «Солідарність» Ірину Фріз на посаду міністерки у справах ветеранів.

Раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що Міністерство у справах ветеранів має бути створено до 1 січня 2019 року.

У лютому Верховна Рада звернулася до Кабінету міністрів щодо створення Міністерства України у справах ветеранів. 

Зазначимо, що Міністерство у справах ветеранів перебуває у процесі утворення. 14 листопада Кабінет міністрів створив Державну службу у справах ветеранів шляхом ліквідації Державної служби у справах ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції.

Ідею створення такого Міністерства раніше запропонував президент Петро Порошенко.

Міністерство має стати центральним органом виконавчої влади для забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Війна – це коли болить серце» — СПЕЦПРОЕКТ

Поділитись: