Світ / Сусідні країни

В аеропорту Тбілісі без пояснень забирали документи в усіх чоловіків, що прилетіли рейсом з Києва — пасажир

Громадське
Світ/Сусідні країни/В аеропорту Тбілісі без пояснень забирали документи в усіх чоловіків, що прилетіли рейсом з Києва — пасажир
Зберегти
Вигляд
В аеропорту Тбілісі посилено перевіряли чоловіків з літака, який прилетів з Києва. Їх ще до проходження паспортного контролю відділили від жінок та забрали паспорти без пояснень. Про це Громадському повідомив очевидець, директор програмної діяльності неурядової організації «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков.

За словами Кулакова, більша частина літака — це делегати Форуму громадянського суспільства східного партнерства, який організовує Тбілісі у наступні 3 дні.

«Прилетів рейс з Києва і всіх чоловіків ще до паспортного контролю поступово відділили окремо в бік. Жінок пропустили, а в чоловіків забрали документі і віднесли їх в окрему кімнату без жодних пояснень», — сказав Кулаков та додав, що серед учасників Форуму були не лише українці, а й білоруси. Крім того, в аеропорту документи забрали не лише в делегатів, а і у звичайних туристів.

«На наше запитання, що відбувається, — нам нічого не говорили. А потім наша людина побачила, що у кімнаті роблять копії документів», — додав Кулаков.

Делегати Форуму звернулися зі скаргою до Міністерства закордонних справ та повідомили про інцидент організаторам. Станом на 17:00 учасників Форуму відпустили, проте інші пасажири ще залишилися в аеропорту, сказав Кулаков.

Він допустив, що їх відпустили через «дзвінок зверху».

Причин зупинки пасажирів так і не пояснили. Громадське звернулося за коментарем до Міністерства закордонних справ України та аеропорту Тбілісі.

Нагадаємо, що 2 грудня у Тбілісі затримали 6 українців та 1 грузина. Як повідомили грузинські ЗМІ, українців могли підозрювати в нібито підготовці диверсій під час протестів. Українцям пред’явили звинувачення, проте вони відмовилися визнавати свою провину в незаконному зберіганні зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖТуристи чи диверсанти? Що відомо про затриманих у Грузії українців

У неділю 2 грудня у Тбілісі кілька тисяч людей вийшли на мітинг опозиції, яка відмовилася визнавати результати другого туру виборів президента. Кандидат від опозиційної партії «Єдиний національний рух» Грігол Вашадзе заявив, що вимогою учасників мітингу є дострокові парламентські вибори. Опозицію у Грузії очолює Вашадзе та екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі.

На противагу цьому мітингу на вулиці також вийшли його противники, які виступили за чинну владу та новообрану президентку.

28 листопада у Грузії відбулися вибори президента, які вперше в історії країни виграла жінка. Так новою президенткою країни стала підтримувана керівною партією Саломе Зурабішвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори в Грузії як неформальна боротьба Саакашвілі та проросійського олігарха Іванішвілі. Переміг другий

Більше про:
# Грузія
Пов`язані новини