В Афганістані вбили фоторепортера Reuters. У цей момент він висвітлював сутички між афганськими силами й талібами

Фотожурналіста агентства Reuters, лауреата Пулітцерівської премії 2018 року Даніша Сіддікуі вбили 16 липня, коли той висвітлював сутички між афганськими силами безпеки та представниками угрупування «Талібан» біля прикордонного переходу між Афганістаном та Пакистаном.

Про це повідомили у Reuters.

Там вказують, що Сіддікуі з початку цього тижня, 12 липня, працював журналістом у складі афганського спецпідрозділу, що базується у південній провінції Кандагар.

Журналіста, а також старшого афганського офіцера вбили під час перехресного бою між афганськими спецсилами та талібами в районі прикордонного переходу з Пакистаном. Афганські сили намагалися відбити атаку талібів на ринкову площу у населеному пункті Спін-Болдак.

«Ми терміново шукаємо більше інформації, співпрацюючи з органами влади в регіоні», — заявили президент Reuters Майкл Фріденберг та головна редакторка Алессандра Галлоні.

Що відомо про фоторепортера?

Даніш Сіддікуі працював у Reuters з 2010 року. Він висвітлював війни в Афганістані та Іраку, кризу біженців рохінджа, протести в Гонконгу та землетруси в Непалі.

У 2018 році він був частиною команди фоторепортерів Reuters, які стали лауреатами Пулітцерівської премії в номінації «художня фотографія» за серію знімків, присвячених біженцям рохінджа.

Що відбувається в Афганістані?

Бойові дії між урядовими військами і «Талібаном» загострилися в червні цього року — на тлі поступового виведення військ США і НАТО з Афганістану, що має завершитися до 1 вересня. Особливо напружені бої тривають у північно-східній провінції Бадахшан, що межує із Таджикистаном.

Раніше ЗМІ повідомляли, що США можуть усе ж залишити обмежений контингент для охорони посольств і аеропорту в Кабулі. Але представник «Талібану» Сухаїл Шахін в інтерв’ю BBC заявив, що бойовики наполягають на повному виведенні всіх іноземних військ.

Саме це і є передумовою початку мирного процесу, про який сторони домовилися ще в лютому 2020 року за посередництва США. Згідно з умовами тієї угоди, після виведення іноземних військ із Афганістану таліби й Кабул повинні розпочати внутрішній діалог для політичного вирішення свого протистояння.

А втім, уряд Афганістану побоюється (і, як видно з останніх подій, небезпідставно), що відсутність американських військ у країні розв'яже руки Талібану й призведе до поступового захоплення країни бойовиками. Водночас США не раз запевняли, що продовжать підтримувати афганські війська матеріально й фінансово.

Війна в Афганістані триває з 1970-х років. Останній етап протистояння почався у 2015 році, після виведення основної частини військ НАТО з Афганістану.

Війська США увійшли до Афганістану близько 20 років тому після терактів 11 вересня 2001 року. Це найтриваліша військова кампанія в американській історії. За час конфлікту, за даними американських ЗМІ, в Афганістані загинули понад 2,4 тисячі американських військових. Основним противником США був «Талібан», який на той момент контролював країну. Поступове виведення військ почалося у 2011 році.