Світ / Європа

В Афінах вийшли на протест проти угоди з Македонією: поліція застосувала сльозогінний газ

Reuters
Світ/Європа/В Афінах вийшли на протест проти угоди з Македонією: поліція застосувала сльозогінний газ
Зберегти
Вигляд
lead
В Афінах під час протестів проти угоди з Македонією поліція випустила сльозогінний газ, аби розігнати протестувальників біля парламенту.

20 січня у центрі Афін на вулиці вийшли люди, які протестують проти угоди щодо перейменування колишньої югославської республіки у «Північну Македонію». Мітингувальники намагалися захопити будівлю парламенту. Греки вважають, що назва Македонія є територіальною претензією на північний регіон своєї країни. Частина жителів зазначають, що історичний регіон Македонія — це частина їхньої історії та ідентифікують себе як македонці.

«Ми не можемо пережити цю угоду, віддати нашу Македонію, нашу історію», — заявила 67-річна пенсіонерка Амалія Саврамі.

Нагадаємо, Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни. 

Зазначимо, що угоду повинні підписати у грецькому прикордонному містечку Мала Преспа цими вихідними. В угоді прописанні пункти щодо збереження прикметника «македонський» щодо громадянства і мови, визнання македонської мови з уточненням, що це слов'янська мова, термін «македонець» чи «громадянин Республіки Північна Македонія» має вживатися з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до давньої грецької цивілізації.

Раніше у Македонії представники опозиційної партії VMRO-DPMNE висловили протест проти зміни назви країни на «Республіка Ілінденська Македонія», що підриває перспективу вирішення суперечки з Грецією, яка стоїть на заваді вступу країни до Європейського Союзу та НАТО. 

Під час саміту «ЄС—Західні Балкани» премєр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, про досягнення згоди з грецькими лідерами щодо нової назви країни, стосовно якої між двома державами відбувалися суперечки протягом понад 25 років.

5 лютого в Афінах відбулися чергові масові протести з вимогою  перейменувати Македонію.

Нагадаємо, що переговори, щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Пов`язані новини