У анексованому Криму на межі висихання Білогірське та Тайганське водосховища.

Про це пишуть «Крим.Реалії» з посиланням на активіста руху «Вільний Крим» Решада Меметова.

Так, стан Білогірського водосховища в анексованому Криму в липні значно погіршився. Після висиханням верхньої водойми в травні цього року, зараз повністю пересохла і середня частина водосховища.

Ріка Біюк-Карасу, яка живить Білогірське водосховище, нині перетворилася у струмок.

За інформацією місцевих жителів, такого низького рівня води у цю пору року на їхній пам'яті ще не було, пишуть «Крим.Реалії».

«Ситуація дуже тривожна, водосховище на межі висихання, а це значить, що знищуються флора і фауна водойми, які формувалися десятиліттями», — розповідає активіст Решад Меметов.

Він зазначив, що зараз на водосховищі ведеться інтенсивна риболовля. Цього тижня також російські військові проклали водогін із Тайганського водосховища до Сімферополя.

«Тобто, заберуть останні залишки води на потреби кримської столиці. Тож восени маємо всі шанси вперше в історії побачити пересохлими як Білогірське, так і сусіднє Тайганське водосховище», — наголошує активіст.

10 липня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов зазначав, що в анексованому Росією Криму достатньо води для того, щоб нею користувалося населення.

У березні 2020 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що воду в окупований Крим треба подавати, адже там живуть українці, а Крим — це Україна. Проте згодом, після шквалу критики, він уточнив, що уряд не може подавати воду в Крим до деокупації півострова і повернення його до складу України.

Окупаційна «влада» Криму не радить людям на півострові розраховувати на постачання води з материкової частини України, але була втішена заявою Шмигаля.

Після цього Шмигаль вирішив ще раз уточнити свою позицію, він наголосив що Україна не буде постачати воду для промислових та військових об’єктів, але постачатиме воду українцям в Криму хоч каністрами, хоч бутлями, якщо буде необхідність.

Поділитись: