Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про часткове послаблення карантину в Англії: там із наступного тижня дозволять збиратися групами до шести людей. Крім того, в країні також поступово відкриватимуть школи — починаючи з молодших класів — і деякі крамниці.

Про це повідомляє BBC.

«Ці зміни означають, що друзі й родини знову можуть бачитися зі своїми коханими, приміром, зустрітися одразу із батьком і матір’ю або дідусем і бабусею», — заявив Джонсон.

Він уточнив, що нові правила дозволяють проводити зустрічі в саду, ба навіть організувати барбекю, «якщо ви робитимете це з дотриманням соціальної дистанції, митимете руки й користуватиметеся здоровим глуздом».

Водночас британський прем’єр зауважив, що залишатися вдома в іншої людини на ночівлю поки забороняється: «На жаль, ми ще не дійшли до цього етапу».

Що стосується інших країн — Шотландії, Уельсу й Північної Ірландії, — то рішення про послаблення карантину приймають їхні місцеві уряди окремо.

Так, у Шотландії з 29 травня дозволяють зустрічатися людям із двох різних домогосподарств — але в чужі будинки заходити забороняється. В Уельсі такі ж правила запрацюють із 1 червня. А в Північній Ірландії планують уже з 8 червня дозволити весільні церемонії надворі.

Станом на 28 травня у Великій Британії хворіли чи хворіють коронавірусною хворобою понад 270 тисяч людей, із них майже 38 тисяч померли, водночас 1166 вилікувалися.

Станом на 28 травня у світі з початку пандемії коронавірусне захворювання COVID-19 виявили у 5 млн 790 тисяч 103 людей. З них одужали 2 млн 497 тисячі 053 людини та померли від ускладнень — 357 432. Наразі продовжують лікуватися майже 3 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику.
Поділитись: