У Компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» відреагували на заяву українського олігарха Ігоря Коломойського про необхідність націоналізації компанії та низки інших великих підприємств в Україні.

Відповідна заява з’явилася на сайті підприємства.

«Компанія буде захищати свою власність і інвестиції в Україні», — повідомили в «АрселорМіттал».

У компанії спростували заяву Коломойського про те, що у Кривому Розі постійно зростає рівень захворюваності на онкозахворювання, навівши офіційну статистику Міністерства Охорони здоров'я.

«Якби основною причиною виникнення онкології були викиди промислового підприємства, то більша частина пацієнтів була б працівниками «АрселорМіттал Кривий Ріг», оскільки вони безпосередньо знаходяться на виробництві – в епіцентрі викидів. Але на сьогодні на нашому підприємстві зафіксовано 154 випадки онкозахворювання, це менше 0,9% від загальної кількості пацієнтів, які перебувають на обліку в Криворізькому онкоцентрі», — повідомив головний радник з питань взаємовідносин з державними органами влади «АрселорМіттал Кривий Ріг» Володимир Ткаченко.

Він також додав, що компанія «АрселорМіттал» вклала в українське підприємство 4,8 мільярда доларів, та планує захищати ці інвестиції в Україні. Ймовірну націоналізацію підприємства там пов’язують з падінням інвестиційної привабливості України.

«У нас і так ніколи не було черги з іноземних інвесторів. Ми сподіваємося, що вони з'являться, ми в цьому дуже зацікавлені. Не бачу жодної логіки в експропріації та не вірю в те, що наше підприємство повернуть державі, оскільки це суперечить озвученим планам влади», — повідомили в компанії.

28 серпня В інтерв'ю «Цензор.нет» Коломойський повідомив, що пропонує націоналізувати «АрселорМіттал Кривий Ріг» та низку інших державних компаній.

Зазначимо, що у самого Коломойського в Україні також є металургійний бізнес, зокрема «Нікопольський завод феросплавів». На думку олігарха, дане підприємство «витрачає мільйони доларів у газоочистку», а саме виробництво на його заводі «не шкідливе».

Наприкінці 2016 року найбільший банк України, який належав Коломойському, ПриватБанк, націоналізували рішенням уряду через проблеми з капіталом. Відповідно до висновків аудиту, колишні власники вивели з банку до 6 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що напередодні відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

8 серпня «АрселорМіттал» повідомили, що дійшли згоди з Офісом президента та погодилися збільшити інвестиції у покращення екологічної ситуації у Кривому Розі. Натомість СБУ має зняти арешт з майна компанії.

Поділитись: