В австрійському Зальцбурзі жінка з підозрою на китайський коронавірус втекла з клініки. Її знайшли у неї вдома.

Про це повідомляє телеканал OE24.

Повідомляється, що до пошуків жінки залучили поліцію. Правоохоронці та співробітники Департаменту охорони здоров'я знайшли 31-річну жінку у неї вдома.

Причини її втечі не розкриваються.

Водночас Департамент охорони здоров'я почав складати контактний профіль пацієнтки, щоб встановити людей, яких вона могла заразити. Частину з них можуть госпіталізувати.

Зазначається, що жінку помістили в лікарню після подорожі до Тайваню і Нової Зеландії. На зворотному рейсі додому у неї виникли проблеми з диханням, вона сама звернулася за консультацією. Лікарі госпіталізували пацієнтку з підозрою на новий коронавірус, тому що аналізи на грип були негативними.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, він коронавірусу померли 493 людини, кількість хворих 24,5 тисячі. Також 906 людей одужали.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • У Китаї кілька сотень людей, які раніше були інфіковані коронавірусом, вже виписали з лікарень після одужання.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: