УКРАЇНА

ДФС розробляє програмне забезпечення для автоматичного заповнення декларацій

30 березня, 2018 18:09
УКРАЇНА/ДФС розробляє програмне забезпечення для автоматичного заповнення декларацій
Зберегти
Вигляд
В Державній фіскальній службі України анонсували оновлення системи електронного декларування, що дозволить посадовцям заповнювати декларації в автоматичному режимі.

В Державній фіскальній службі України анонсували оновлення системи електронного декларування, що дозволить посадовцям заповнювати декларації в автоматичному режимі.

Про це повідомив виконуючий обов’язки очільника відомства Мирослав Продан у Facebook.

За словами Продана, досить часто помилки, допущені під час заповнення е-декларацій є ненавмисними та не мають злого наміру.

«Навіть на прикладі деяких наших співробітників, бачимо, що у багатьох випадках приховування фактів щодо володіння майном та нерухомістю є ненавмисним», — заявив очільник ДФС.

Продан навів приклад, коли до електронних декларацій забувають внести невелику спадщину, отриману від родичів. «За законом це є порушення. І ми мусимо за це карати», — сказа він.

За його словами, нова система автоматично «підтягуватиме» всю інформацію з наявних реєстрів про доходи, майно, нерухомість та транспорт. Самому декларанту залишиться лише накласти свій цифровий підпис, або внести до автоматичної форми доповнення чи уточнення.

На думку Продана, новий підхід в заповненні декларацій зменшить можливості чиновників приховувати майно і спростить процес декларування.

Раніше в НАЗК анонсували перевірку декларації керівника департаменту інформполітики АПУ Жигуліна, а також Ляшка, Шуфрича та інших депутатів.

Крім цього, Київський апеляційний суд залишив у силі дозвіл засекречувати декларації військових прокурорів.

Також в НАЗК уточнили, хто саме з антикорупціонерів зобов’язаний декларувати своє майно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

В Єврокомісії закликали скасувати норму про обов'язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій. А країни G7 заявили, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України.

Напередодні, 28 березня, новим главою НАЗК став Олександр Мангул. Одразу після призначення він анонсував засідання щодо декларування антикорупціонерів.

Пов`язані новини
Політика
20 листопада 2018
Суд відмовився зменшити заставу для Насірова і не дозволив йому виїжджати за кордон
Шевченківський районний суд Києва продовжив термін дії зобов'язань, покладених на екс-главу Державної фіскальної служби України Романа Насірова. Також суд не довзолив зменшити розмір застави для Насірова і відхилив клопотання його адвокатів про можливість виїзду Насірова за кордон.Наступне засідання призначене на 10 грудня, 12.00. Нагадаємо, на думку слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, уважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Романа Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн гривень.10 листопада 2017 року відстороненому главі ДФС Насірову вручили обвинувальний акт. 31 січня Кабінет міністрів звільнив Насірова, якому інкримінують зловживання владою і службовим становищем.31 жовтня 2018-го Насірову зачитали половину обвинувального акту: залишилось понад 300 сторінок. Адвокати Насірова скористалися нормою кримінально-процесуального кодексу, виступивши за те, аби зачитувати в суді обвинувальний акт в повному обсязі, тобто понад 700 сторінок. Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у травні заявив, що зачитування обвинувачення може зайняти 20 місяців.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піти по-англійськи: Чому обвинуваченого  Романа Насірова звільнили з ДФС
Перевірено
Зберегти