ENRU

ДФС розробляє програмне забезпечення для автоматичного заповнення декларацій

В Державній фіскальній службі України анонсували оновлення системи електронного декларування, що дозволить посадовцям заповнювати декларації в автоматичному режимі.

Про це повідомив виконуючий обов’язки очільника відомства Мирослав Продан у Facebook.

За словами Продана, досить часто помилки, допущені під час заповнення е-декларацій є ненавмисними та не мають злого наміру.

«Навіть на прикладі деяких наших співробітників, бачимо, що у багатьох випадках приховування фактів щодо володіння майном та нерухомістю є ненавмисним», — заявив очільник ДФС.

Продан навів приклад, коли до електронних декларацій забувають внести невелику спадщину, отриману від родичів. «За законом це є порушення. І ми мусимо за це карати», — сказа він.

За його словами, нова система автоматично «підтягуватиме» всю інформацію з наявних реєстрів про доходи, майно, нерухомість та транспорт. Самому декларанту залишиться лише накласти свій цифровий підпис, або внести до автоматичної форми доповнення чи уточнення.

На думку Продана, новий підхід в заповненні декларацій зменшить можливості чиновників приховувати майно і спростить процес декларування.

Раніше в НАЗК анонсували перевірку декларації керівника департаменту інформполітики АПУ Жигуліна, а також Ляшка, Шуфрича та інших депутатів.

Крім цього, Київський апеляційний суд залишив у силі дозвіл засекречувати декларації військових прокурорів.

Також в НАЗК уточнили, хто саме з антикорупціонерів зобов’язаний декларувати своє майно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

В Єврокомісії закликали скасувати норму про обов'язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій. А країни G7 заявили, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України.

Напередодні, 28 березня, новим главою НАЗК став Олександр Мангул. Одразу після призначення він анонсував засідання щодо декларування антикорупціонерів.