В ексдепутата Мартиненка кажуть, що вже подали апеляцію на рішення швейцарського суду

Рішення швейцарського суду щодо українського ексдепутата Миколи Мартиненка не набуло чинності, і він уже оскаржив його в апеляційному суді.

Про це повідомила пресслужба депутата, пише «Українська правда».

«Теза про «28 місяців ув’язнення» була маніпулятивно вкинута близьким до НАБУ «Радіо свобода», насправді 16 місяців з них складає умовний термін. Також не відповідає дійсності інформація про «24 місяці ув’язнення» для Павла Скаленка — насправді це суто умовний термін», — йдеться у повідомленні.

Мартиненко стверджує, що він не вчиняв злочину, категорично не погоджується з рішенням суду, і воно виходить за будь-які юридичні рамки.

«Через світові карантинні обмеження та закриті кордони я не зміг бути присутнім на засіданні суду першої інстанції та надати свої пояснення. Я не зміг особисто відповісти на питання суду та засвідчити всю безпідставність згадок мого імені в цій справі. Рішення суду є проміжним і не остаточним, воно не набире чинності і я вже оскаржив його до апеляції», — каже Мартиненко.

Він переконує, що не порушував жодних законів і готовий допомогти швейцарському правосуддю розібратись у справі, яка засновується, на його думку, на перекрученій та маніпулятивній інформації.

«Я буду наполягати на тому, щоб особисто свідчити в Апеляційному суді Швейцарії та показати всю безпідставність цієї справи», — додав депутат.

Напередодні, 26 червня, Федеральний кримінальний суд Швейцарії 26 визнав колишнього народного депутата України Миколу Мартиненка винним у відмиванні близько 2,8 мільйона євро через швейцарську фінансову систему «у складі злочинного угруповання», повідомили «Схеми» із посиланням на джерела.

Крім того, суд визнав винним ще одного громадянина України Павла Скаленка, який разом з ексдепутатом фігурує і в українському кримінальному провадженні НАБУ та САП.

Мартиненку оголосили вирок у вигляді 28 місяців ув’язнення, 12 з яких «безумовного відбування». Павлу Скаленку — 24 місяців ув’язнення.

Справа у Швейцарії пов’язана із українською справою щодо колишнього народного депутата та його спільників, яку вели НАБУ й САП і яка нині розглядається у Вищому антикорупційному суді.

Нагадаємо, Мартиненка затримали 20 квітня 2017 року і повідомили йому про підозру. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Після цього детективи ще близько року розслідували справу, і 22 травня 2018 року передали обвинувальний акт до суду.

Адвокати Мартиненка попросили суд не вивчати документи з банків Швейцарії.

Атомна компанія «Енергоатом» — оператор чотирьох атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Вона забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.