Провідна наукова співробітниця Інституту молекулярної біології Національної академії наук Оксана Півень розповіла про розроблені в Україні тест-системи для виявлення зараження коронавірусом SARS-CoV-2.

Про це вона розповіла в етері hromadske.

За словами Півень, Інститут розробив тести, які базуються на методі ПЛР.

«Ми провалідували цю систему у Великій Британії і перевірили, як працює ця система на зразках уже хворих українських громадян. Вона зареєстрована в Україні. Уже розроблено першу партію на 600 аналізів, які передані в Центри громадського здоров'я в Житомирі та Києві», — заявила вона.

Крім того, Півень розповіла, що собівартість одного тестування українською тест-системою становить 250 грн на відміну від закордонних аналогів, вартість яких становить 370-450 грн.

«Проте, наразі, цей проєкт (виробництво тест-систем — ред.), м'яко кажучи, дуже погано фінансується. Навіть ті перші тести, які були зроблені, були зроблені коштом потужностей нашого інституту», — зауважила наукова співробітниця.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 26 березня, у світі 471 783 випадків зараження коронавірусом, з них — 74 386 в Італії та 69 171 — у США. Загалом 114 858 пацієнтам вдалось одужати, 21 306 — померли.

В Україні, за офіційними даними, зафіксовано 156 випадків зараження коронавірусом, 5 із них — летальні.

Померли 71-річна жінка у Житомирській області, дві жінки: 56-річна і ще одна, вік якої наразі у МОЗ не уточнили, — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській. Одна людина одужала.

Поділитись: