В Ірані чоловік облив йогуртом жінок за те, що вони ходили без хіджабу. Усіх затримали
У соцмережах поширилося відео, як чоловік в Ірані облив йогуртом двох жінок у магазині за те, що вони ходили без покритого волосся. Правоохоронці видали арешт на затримання всіх трьох, а влада країни заявила, що носіння хіджабу є обов'язковим.
Про це повідомляють Iran International, Mizan Online та AFP.
Як зазначається, інцидент стався в північно-східному місті Шандіз. Дві жінки — матір та донька — зайшли до місцевого магазину. Як видно з кадрів камери відеоспостереження, старша жінка має на голові хустку, тоді як дівчина зайшла з розпущеним волоссям.
За хвилину з вулиці до магазину заходить чоловік, він починає суперечку з жінками, бере з полиці банку з йогуртом та жбурляє в них. На захист жінок став продавець магазину, який вивів чоловіка надвір.
Після того як це відео поширилося та викликало хвилю критики, місцева прокуратура повідомила, що видала ордер на арешт чоловіка. Однак затримати також наказали і матір із донькою, оскільки вони ходили на публіці без хіджабу. Окрім того, власник магазинчика, де стався інцидент, отримав попередження про дотримання правил шаріату.
Після інциденту президент Ірану Ебрагім Раїсі заявив на державному телебаченні, що хіджаб є законом в Ірані: «Якщо деякі люди кажуть, що вони не вірять (у хіджаб)... добре переконувати... Але важливо те, що є юридична вимога... і хіджаб сьогодні є законною справою».
Як зазначається, перед цим представник Верховного лідера Ірану закликав «революційну молодь і священнослужителів» впоратися з «порушниками норм». А Міністерство внутрішніх справ Ірану назвало хіджаб «однією з основ цивілізації іранської нації» та «одним із практичних принципів Ісламської Республіки».
Нагадаємо, у вересні 2022 року в Ірані померла 22-річна іранська курдка Махса Аміні після її арешту «поліцією моралі» за неправильне носіння хіджабу.
Відразу після цього в Тегерані, а пізніше й в інших містах Ірану спалахнули протести. У мережі поширювалися відео, на яких протестувальники кричали «Смерть диктатору» — ішлося про верховного лідера Ірану Алі Хаменеї.
Силовики на це відповіли жорстокими затриманнями та застосуванням надмірної сили. Вони цілили жінкам в обличчя, груди та геніталії, а чоловікам частіше стріляли по кінцівках, сідницях та спині. Через це на Іран наклали додаткові санкції ЄС та інші країни.
За даними правозахисників, станом на січень 2023-го в Ірані під час протестів загинули щонайменше 517 протестувальників. Понад 19 200 людей заарештували. Ще чотирьох протестувальників стратили. Водночас влада Ірану не надала офіційної кількості убитих або затриманих.
- Поділитися: