Представники самопроголошеної «Луганської народної республіки» заявили, що виїхали на обмін утримуваними особами з українською стороною.

Про це повідомляє ресурс бойовиків.

«Сьогодні 29 грудня 2019 року, ми відправляємося на пропускний пункт «Майорське» в «ДНР» для того, щоб провести обмін утримуваними особами з території України і з території «республік», — повідомила представниця «ЛНР» у робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи.

Вона зазначила, що 28 грудня «була досягнута домовленість за списками» і «складені остаточні списки».

Водночас Кобцева додала, що, оскільки «частина обмінюваних людей може відмовитися перетинати лінію зіткнення в процесі обміну, точна формула обміну буде відома лише в момент обміну».

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.

Згодом стало відомо, українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебували під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишалися під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні зверталисясь до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

24 грудня ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна викреслює ексберкутівців зі списків на обмін і тим самим ставить увесь обмін під загрозу зриву.

Однак 28 грудня Київський апеляційний суд відпустив усіх п'ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, під особисте зобов'язання.

Того ж дня Зеленський заявив, що обмін запланований на 29 грудня, однак остаточні списки досі не узгоджені

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile