Раніше звільнений з незаконного ув'язнення в Росії український режисер Олег Сенцов вважає, що Україна повинна повертати своїх героїв, але «не ціною паплюження цінностей, за які ці герої билися».

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні, якщо нічого не зірветься, станеться обмін. Частина наших полонених повернеться додому… За це Україна віддасть справжніх вбивць: російських найманців, харківських терористів та п’ятьох беркутівців», — написав Сенцов.

Водночас він переконаний, що Україні не варто було обмінювати «справжніх вбивць».

«І річ не лише в тім, що в нас майже не залишається цього «чоловічого обмінного фонду» (дуже цинічний та практичний вираз) і для нового повернення своїх заручників, український уряд буде вимушений надалі торгувати інтересами країни з ворогом. А у том, що цей крок лишає нас головного — справедливості», — переконаний Сенцов.

За цю справедливість, як уточнив режисер, українці стояли на Майдані та борються проти окупантів.

Він також зазначив, що бойовики звільнили не всіх полонених українців.

«Хтось залишиться у руках бойовиків. Кримські татари та інші наші політв’язні й надалі будуть сидіти у російських в’язницях. Невинні», — додав Сенцов.

усе про обмін читайте тут

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.

Згодом стало відомо, українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебували під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишалися під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні зверталисясь до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

24 грудня ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна викреслює ексберкутівців зі списків на обмін і тим самим ставить увесь обмін під загрозу зриву.

Однак 28 грудня Київський апеляційний суд відпустив усіх п'ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, під особисте зобов'язання.

Того ж дня Зеленський заявив, що обмін запланований на 29 грудня, однак на той час остаточні списки були не узгоджені.

29 грудня омбудсменка Людмила Денісова повідомила, що вже звільнили четверо військових, які тривалий час перебували у полоні на тимчасово окупованій частині Донбасу, — Сергія Іванчука, Юрія Явтушка, Іван Дєєва, Роман Фурсова.

Поділитись: