У Міністерстві внутрішніх справ пояснили, чому бронетранспортер зі спецпризначенцями під'їхав до автобуса в Луцьку, де Максим Кривош 21 липня тримав заручників, уже після того, як заручники вийшли, а зловмисника затримали.

Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Геращенко посилається на особливості «методики проведення спецоперацій». За його словами, невідомо, чи Кривош не ховав під одягом зброю.

«Було невідомо, чи не збиралася ця людина підірвати гранату чи зробити інші дії, бо під одягом у нього могла бути зброя, яку диванним експертам могло бути не видно на відстані. Тому вирішили, щоб психологічно подавити волю зловмисника, здійснити вистріли, шумові ефекти, щоб він точно не зробив нічого поганого», — зазначив заступник міністра.

Натомість в СБУ пояснили, що бронетранспортер використали, щоб запобігти нападу на автобус імовірних спільників Кривоша.

Нагадаємо, у соцмережах оприлюднили відео затримання Максима Кривоша, який 21 липня захопив автобус із заручниками в Луцьку. На ньому видно, що затримання Кривоша й звільнення заручників сталося ще до того, як розпочався штурм автобуса.

На відео видно, що Кривош виходить із піднятими руками з автобуса й чекає, поки його затримають. Після цього з транспорту по одному виходять люди, які там перебували.

У цей час збоку під’їжджає бронетранспортер, а незабаром чути, як вибухає світлошумова граната.

Нагадаємо про перебіг подій у Луцьку:

  • Чоловік захопив заручників в автобусі у центрі Луцька вранці 21 липня. Він подзвонив в поліцію і представився ім'ям Максим Плохой. Згодом з'ясувалося, що його справжнє ім’я — Максим Кривош. В області ввели оперативний план «Заручник», а центр міста перекрили.
  • На місце події вилетів очільник МВС Арсен Аваков, президент Зеленський заявив, що взяв ситуацію під особистий контроль.
  • Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом захоплення заручників у Луцьку, а СБУ — за статтею про «терористичний акт».
  • Згодом у МВС заявили, що з автобуса вдалося звільнити трьох заручників: літню жінку, підлітка та вагітну жінку. У Зеленського сказали, що президент розмовляв з чоловіком, який утримує заручників, після чого той відпустив з автобуса людей. 
  • Президент України Володимир Зеленський виконав вимогу чоловіка, який захопив заручників у Луцьку. Він записав та опублікував відео, на якому сказав фразу «Фільм "Земляни" 2005 року. Дивитися усім». Після звільнення заручників і затримання чоловіка відео зникло зі сторінки Зеленського.
  • Близько 22:00 правоохоронці штурмували автобус. Зловмисника затримали, а усіх заручників звільнили. Загалом їх було 13.
  • Також на брифінгу за підсумками звільнення заручників і затримання Кривоша повідомили, що зловмисник готувався до цієї операції та мав спільників. Кількох із них уже затримали.
Поділитись: