В НБУ підрахували можливі втрати економіки, якщо по всій країні оголосять жорсткий локдаун

Національний банк в «Інфляційному звіті» станом на жовтень 2021 року оцінив збитки для української економіки в разі одного місяця локдауну по всій території країни.

Про це йдеться в документі НБУ.

Регулятор зазначає, що ймовірне посилення карантину через поширення нових штамів коронавірусу і триваліший строк пандемії є одним із основних ризиків прогнозу.

Базовий сценарій макропрогнозу передбачає карантин «червоних зон» окремо за регіонами. Проте можливим є і несприятливіший сценарій, зазначають в НБУ.

«Упровадження на один місяць жорсткого локдауну по всій території країни задля приборкання сплеску захворюваності призведе до додаткових 0,3% втрат ВВП цього року», — зазначив регулятор.

Крім того, у разі жорсткого локдауну також зросте потреба в додаткових бюджетних витратах. Водночас негативний вплив більше позначатиметься на пропозиції, ніж на попиті, що може зумовити посилення проінфляційного тиску, додали в Нацбанку.

Ситуація з ВВП

Нещодавно Нацбанк України погіршив оцінку зростання валового внутрішнього продукту України у 2021 році з 3,8% до 3,1%. Зробили це з огляду на показники першого півріччя, високі ціни на енергоносії, а також поточне ускладнення епідемічної ситуації.

У НБУ кажуть, що несприятлива ситуація на ринку енергоносіїв і наслідки логістичних проблем у світі будуть обмежувати випуск української промисловості та стримувати темпи відновлення економіки й наступного року.

Зазначимо, що у 2020 році українська економіка впала на 4% через пандемію коронавірусу. Цього року Мінекономіки й уряд очікують зростання на 4,1%. Але прем'єр-міністр зазначав, що такому зростанню може завадити чергова потужна хвиля пандемії.