Світ

В ОБСЄ закликали Польщу скасувати закон про «заборону бандерівської ідеології»

1 лютого, 2018 23:01
Світ/В ОБСЄ закликали Польщу скасувати закон про «заборону бандерівської ідеології»
Зберегти
Вигляд
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав відхилити прийнятий Польщею закон про «заборону бандерівської ідеології».

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав відхилити прийнятий Польщею закон про «заборону бандерівської ідеології».

Про це повідомляє прес-служба ОБСЄ.

«Я серйозно стурбований законом, який криміналізує заяви щодо історичних питань. Попри чутливість до історичних подій, свобода висловлення думок має особливе значення для істориків і науковців», — сказав Дезір.

Він вважає, що закон повинен бути відхилений через «непропорційне обмеження свободи висловлення поглядів».

Раніше президент України Петро Порошенко назвав положення законопроекту «абсолютно необ'єктивними та категорично неприйнятними».

Нагадаємо, Сенат Польщі у ніч на 1 лютого остаточно ухвалив закон про «Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів»

26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про «заборону пропаганди бандерівської ідеології». У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

Також в Ізраїлі виступили проти польського законопроекту про Голокост. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Голокост не можна заперечувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Польщі: закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів

 

Пов`язані новини