Офіс президента взяв в роботу заяву, подану незаконно заарештованим в анексованому Криму за підозрою у «державній зраді» громадянина України Івана Яцкіна про включення його до списку на обмін.

Про це повідомив його адвокат Микола Полозов.

Полозов передав відповідну заяву в ОП 10 січня 

Іван Яцкін — уродженець села Войкове Первомайського району Автономної республіки Крим. Його затримали восени 2019 року, в кінці грудня його вивезли до Москви і утримують в СІЗО «Лефортово». Яцкіна обвинувачують у тому, що він, діючи в інтересах України, нібито передавав відомості, які становлять державну таємницю РФ.

У Яцкіна є троє неповнолітніх дітей, причому молодша дочка народилася тиждень тому.

Нагадаємо, 23 січня президент Зеленський заявляв, що Україна веде переговори з Росією щодо наступного звільнення утримуваних громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території та в РФ.

29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Поділитись: