Президента Володимира Зеленського стурбувала завантаженість лікарень через велику кількість людей з коронавірусом, тому влада вже думає, де розміщувати хворих, якщо лікарень не вистачатиме.

Це питання обговорювали на селекторній нараді за участі Зеленського, повідомляє Офіс президента.

Як розповіла пресслужба глави держави, уряд вже працює над розгортанням ліжок у немедичних закладах у Києві, Одесі та на Донеччині. Також проведено інвентаризацію ліжок інститутів Національної академії медичних наук та лікарень Укрзалізниці.

«Міністерство охорони здоров’я розглядає ці ліжка для використання в ургентних ситуаціях», — йдеться у повідомленні.

Сам Зеленський зазначив, що в разі продовження зростання кількості хворих треба бути упевненим, що в лікарнях є достатня кількість ліжок, забезпечених киснем.

«Мене турбує високий показник завантаженості ліжок у медичних закладах», — сказав він.

Говорили й про кисень

МОЗ доповіло під час наради, що проводить ліцензування підприємств, які виробляють необхідний кисень для забезпечення лікарень.

«Нині в Україні 15,5 тис. ліжок у лікарнях забезпечені киснем, майже 7,5 тис. — вільні», — йдеться у повідомленні.

Також під час наради вирішили направити 571 мільйон гривень субвенцій для забезпечення киснем опорних лікарень в регіонах, тобто тих, де приймають хворих на COVID-19.

Ситуація з епідемією все складніша

Зараз вже жоден регіон в Україні не готовий до послаблення карантинних обмежень, не в останню чергу через високу завантаженість лікарень. Це один з критеріїв, за яким МОЗ визначає ситуацію з коронавірусом в регіонах.

Загалом в Україні на 65,7% заповнені лікарняні ліжка для хворих на COVID-19. У чотирьох областях цей відсоток перевищує 80% — у Луганській (103,9%), Одеській (90,9%), Сумській (88,2%) і Донецькій (81,8%) областях.

Раніше голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький розповідав, що в Києві, Одесі й Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі.

Поділитись: