Постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко передав Генсеку ООН Антоніу Гутеррешу звернення Меджлісу кримськотатарського народу про визнання депортації кримських татар, організованої радянської владою, геноцидом.

Про це повідомили на сторінці представництва України в ООН.

Звернення адресоване парламентам і урядам держав-членкинь ООН. Його поширять як офіційний документ Генасамблеї та Ради Безпеки ООН.

В оприлюдненому документі Меджліс вказує, що визнання світовою спільнотою факту геноциду над кримськотатарським народом буде не лише відновленням історичної справедливості, а й зробить внесок для запобігання повторення таких злочинів щодо кримських татар або інших народів у майбутньому.

9 травня сейм Латвії визнав депортацію кримських татар 1944 року, організовану радянською владою, геноцидом.

У парламенті Канади не вдалося винести на голосування резолюцію про визнання депортації кримських татар геноцидом — опозиція оголосила гучний протест. Утім депутати повернуться до розгляду питання після парламентських виборів, які відбудуться восени 2019 року.

Депортація кримських татар почалася 18 травня 1944 року. Офіційною підставою для депортації стало секретну постанову Державного комітету оборони СРСР, в якому кримським татарам висувалися претензії в нібито масовому зрадництві та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами. Усього депортували понад 190 тисяч людей.

У листопаді 2015 року Верховна Рада визнала депортацію кримських татар 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile