Перегляд документального фільму про українського нацгвардійця Віталія Марківа та італійського фоторепортера Андреа Роккеллі
Фото:

МВС

У приміщенні парламенту Італії показали 30-хвилинний документальний фільм про українського нацгвардійця Віталія Марківа і загибель італійського фоторепортера Андреа Роккеллі. Це підсумок розслідування, яке тривало рік, у тому числі на місці подій.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ України.

Наголошують, що це вже друга за останні кілька місяців презентація документального фільму «The Wrong Place» у приміщенні парламенту Італії.

Участь у перегляді взяли італійські парламентарі та українські дипломати, журналісти та громадські активісти, представники правозахисних організацій.

Як це було?

Наша колишня журналістка Ольга Токарюк, яка є авторкою фільму-розслідування про Марківа, розповіла нам, що минулого разу у парламенті Італії була лише презентація проєкту про створення кінокартини. А ось цього разу там вперше показали його фрагменти, які ще можуть змінюватися на шляху до фінального продукту.

До фрагмента ролику потрапили випробування видимості, 3D-мапа з коментарями картографа та випробування на полігоні з тестуванням зброї. У фільмі, за словами журналістки, фахівці підтверджують невинуватість Марківа.

Вона також уточнила, що кінокартину переглядали представники двох італійських політичних партій, одна з яких є частиною чинної урядової коаліції.

«Це означає, що ця справа і ті сумніви, які існують щодо вироку Марківа, привертають більше уваги в італійському політикуму, суспільстві та медіа», — розповіла Токарюк.

Як там зі слідством?

Очільник МВС Арсен Аваков напередодні, 31 серпня, розповів, що українське слідство знайшло низку важливих свідків, слова яких підтверджують, що Марків не причетний до вбивства.

Як приклад він сказав, що є одна жінка — колишня прессекретарка так званого «народного мера» Слов'янська В’ячеслава Пономарьова Стелла Хорошева, і яка, за словами міністра, контактувала з загиблими фотокореспондентом Андреа Рокеллі і його перекладачем Андрієм Мироновим під час їхньої поїздки до «ДНР». За словами Авакова, ця жінка вже кілька років проживає в Італії, і за запитом суду може дати свідчення.

За що засудили українця?

У липні 2019 року українського нацгвардійця Віталія Марківа італійський суд визнав винними у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році й засудив до 24 років в'язниці.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну. 

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа. 20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу. ЇЇ розгляд призначили на 29 вересня. Наступне засідання заплановане на 1 жовтня.

Поділитись: