Заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривоніс вважає, що зараз Україна не може повернути силовим методом анексований Крим.

Про це він сказав в етері телеканалу «Дом».

За його словами, в Україні зараз є невирішені проблеми, які унеможливлюють силовий метод повернення Криму. Зокрема, це війна на Донбасі, яка не дозволяє вести «війну на двох фронтах». 

Кривоніс вважає, що треба продовжувати нарощувати санкції проти Росії, й тоді «вони віддадуть Крим, або залишаться «без штанів». Для цього потрібно активно співпрацювати зі світовими лідерами. 

Що відбувається в анексованому Криму?

У березні 2014 року російські військові зайняли військові бази та адміністративні будівлі в Криму. Пізніше був проведений так званий «референдум», за результатами якого, 96,77% жителів півострова «висловилися» за приєднання Криму до РФ.

Більшість країн світу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Кремля. 

Одна з головних проблем Криму на сьогодні — це відсутність водопостачання з Північно-Кримського каналу. Після анексії Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму у прісній воді. Ми детальніше про це писали тут

21 вересня стало відомо, що північна частина окупованого Криму слідом за центральною опинилася без води. Там у 29 селах пересохли свердловини. Також окупаційна влада починає вводити обмеження на водопостачання на південному березі півострова.

Поділитись: